PoweR Forum
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

PoweR Forum

KapıAnasayfaAramaLatest imagesKayıt OlGiriş yapPowerForumFM

Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? )

3 posters
YazarMesaj
a y K t (:
Usta Üye
Usta Üye
a y K t (:

Erkek
İl : Sinop
Ruh Hali : Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Defaul10
Tuttuğu Takım : Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) 1450
Konu Madalyası : Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Madalya9rj6
Mesaj Madalyası : Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Madalya4rl8

Karakter Sayfası
Rep Puanı:
Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Left_bar_bleue5000/0Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Empty_bar_bleue  (5000/0)
Level Experience:
Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Left_bar_bleue80/99Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Empty_bar_bleue  (80/99)

Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Empty
MesajKonu: Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? )   Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Icon_minitimePerş. Ekim 09, 2008 9:20 pm

Arkadaşlar çok basit Şimdi size resimli olarak anlatacam ... Sorunlarınız olursa Cevap yazın ;

Başlıyorum...

İlk olarak Bilgisayarınızda winamp Programının olması gerekmektedir Yoksa indirin
- Winamp indirdikten sonra Shoutcast eklentisini indirmeniz gerekmektedir : işte link : http://www.downloadtr.com/download.asp?id=2476

İndirdikten sonra Kurun ve Winamp'a girin
Aşagidaki resimde gördüğünüz gibi Winamp programının sol-üst köşesine tıklayıp Options/Preferences e geçiyoruz
Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) 1

ve karşımıza aşağıdaki pano geliyor. Sol kısımdan DSP/Effect seçiyoruz ve sağ bölüm ekrana geliyor. Oradan Nullsoft SHOUTcast...... diye başlayan satırı seçiyoruz ve ikinici bir ayar panosu açılıyor. Şimdi Close tıklayarak birinci panoyu kapatabiliriz.
Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) 2

Yayın yapmamızı sağlayacak olan işte bu panodur. Önce yukardan Output bölümüne geçip resimde görülen ayarları yapıyoruz. En önemli kısım burasıdır.
Yayın yapmamızı sağlayacak olan en önemli üç unsur şunlardır:
Address:
Port:
Password:
Bu bilgiler değişebilir ve en son geçerli olan bilgileri radyo/server yetkililerinden alabilirsiniz.

Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) 3
Yellowpages bölümüne gireceğiniz bilgiler, yayın sırasında dinleyiciler tarafından görülecek olan bilgilerdir ve aşagidaki gibi ayarlanır.

Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) 4
Yayın kalitesi ve encoder ayarları: Dikkat 24 kbps den daha büyük bir yayın çözünürlüğü, yayında kesintilere neden olabilir.

Bu bölüm ses kartnızla ve ses kanallarıyla ilgili bölümdür. Ayrıca yayın sırasında anons yapmanız için gerekli buton (Push to Talk) bu bölümdedir. Gerek müzik yayını, gerekse anonslarınız konusunda bir sorun olduğunda, Open Mixer e tıklayıp bilgisayarınızın ses ayarlarını kurcalayın

Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) 6

yayına başlamak için
Output > Connect > yayındasınız hee Unutmadan yayına girmeden Stay'a ulaşmayı unutmayın ilk yayın yapıcaklar için Wink
http://www.powerforum.co.cc
hqn.snp
Üye
Üye
hqn.snp

Erkek
İl : Sinop
Ruh Hali : Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Kaygil10
Tuttuğu Takım : Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) 1447

Karakter Sayfası
Rep Puanı:
Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Left_bar_bleue100/0Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Empty_bar_bleue  (100/0)
Level Experience:
Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Left_bar_bleue5/53Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Empty_bar_bleue  (5/53)

MesajKonu: Geri: Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? )   Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Icon_minitimePtsi Ekim 13, 2008 12:43 pm

yeterince iyi bir anlatim... Smile ne kadar alintida olsa Razz
InfectedFear
Üye
Üye
InfectedFear

Ruh Hali : Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Keyifl10
Tuttuğu Takım : Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) 1444

Karakter Sayfası
Rep Puanı:
Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Left_bar_bleue0/0Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Empty_bar_bleue  (0/0)
Level Experience:
Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Left_bar_bleue4/41Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Empty_bar_bleue  (4/41)

MesajKonu: Geri: Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? )   Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Icon_minitimeÇarş. Ekim 15, 2008 12:51 pm

Ellerine sağlık kanky güzel anlatmışın Smile
Misafir
Misafir

MesajKonu: Geri: Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? )   Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? ) Icon_minitimeÇarş. Ekim 15, 2008 10:56 pm

ellerine sağlık

Başvuru yaptım ( Yayını Nasıl yaparım ? )
1 sayfadaki 1 sayfası
 Similar topics
-
» Baba ben nasıl oldum ?
» Travesti nasıl olunur
» Kötü Haßer Nasıl Verilir Dx
» TOPUN HIZI NASIL ÖLÇÜLÜR?
» Önceki Hayatınızda Nasıl Biriydiniz?